Adres: ul. Marszałkowska 62 lok.3, 00-545 Warszawa
Telefon: +48 513 998 334
menu
+48 513 998 334
FAQ
Gdzie można wszyć Esperal w Warszawie?

Poradnia mieści się w centrum Warszawy, na ulicy Marszałkowskiej 62. W swobobodnej i miłej amtmosferze przeprowadzamy zabiegi wszycia wszywki alkoholowej. Serdecznie zapraszamy!

Esperal Warszawa cena ?

Cena za kompletny zabieg to 550 zł. Wliczamy w to szwy rozpuszczalne, oryginalny lek Disulfiram (dawniej Esperal) i znieczulenie. Antybiotyk do zabiegu nie jest potrzebny gdy wszywka alkoholowa jest poprawnie zaimplantowana.

Czy do każdego zabiegu jest wystawiane zaświadczenie ?

Do każdego zabiegu lekarz chirurg wystawia zaświadczenie, które można wykorzystać u pracodawcy, kuratora czy w sądzie. Jest to dodatkowo zabezpieczenie dla pacjenta potwierdzające, że zabieg został wykonany zgodnie ze sztuką lekarską oraz, że został zastosowany tylko oryginalny lek Esperal.

Czy lek jest oryginalny?

Lek który stosujemy jest zawsze oryginalny, kupowany od jedynego producenta w Polsce - Polfa Warszawa o nazwie Disulfiram. Dodatkowo do każdego zabiegu wystawiamy zaświadczenie co jest naszą wizytówką i zapewnia o oryginalności leku.

Czy zabieg implantacji Esperalu jest bolesny ?

Zabieg wszycia Esperalu jest całkowicie bezbolesny. Wykonuje się go w głębokim znieczuleniu miejscowym.

Czy mogę pić nawet małe ilości alkoholu podczas wszywki alkoholowej?

Picie jakiegokolwiek alkoholu, nawet niskoprocentowego jest absolutnie zakazane. Jakakolwiek ilość alkoholu powodują wystąpienie w ciągu 15 minut od spożycia tzw. "reakcji disulfiramowej".

Co się stanie jeśli wypiję alkohol po wszywce Esperal ?

Objawy przypominają zatrucie alkoholowe i powodują skumulowanie się toksycznego alhelydu octowego czyli: bół i zawroty głowy, wzmożona potliwość, duszności, uczucie niepokoju i lęku, kołatanie serca, zaczerwienienie twarzy, metaliczny posmak w ustach.

Jak długo trwa reakcja Disulfiramowa?

Reakcja disulfiramowa trwa w zależności od ilości wypitego alkoholu, ale zwykle mija po kilkudziesięciu minutach przy czym pełny powrót do stanu przed wypiciem może trwać nawet do 8 godzin.

Czy są jakieś przeciwskazania do imlpantacji leku Esperal?

Jak przy każdym leku ten również posiada przeciwskazania do stosowania tj. alergia na substancje czynną disulfiram. problemy wieńcowe, problemu układu krążenia, marskość wątroby i ostra niewydolność nerek oraz nietrzeźwość.

Gdzie wszywka się lek Esperal ?

Wszywkę alkoholową implantujemy w możliwie jak najbardziej zewnętrznej części pośladka, głeboko między powięziowo.

Czy można usunąć lek esperal?

Wszywkę alkoholową usuwa się trudno, choć jest to możliwe przez doświadczonego chirurga który dokładnie zna miejsce implantacji.

Czy po zaszyciu nie będę pił?

Wszywka alkoholowa Esperal wykazuje bardzo dużą skuteczność terapeutyczną i jest stosowana z powodzeniem w walce z alkoholizmem.

Jak działa i co to jest esperal ?

Esperal to potoczna nazwa leku Disulfiram WZF. Nazwa czynna leku to disulfiram, a każda tabletka zawiera 100 mg substancji czynnej. Substancjami pomocniczymi jest sodu chlorek, mannitol oraz makrogol 6000 Podczas spożycia alkoholu etylowego po implantacji wszywki alkoholowej dochodzi do stężenia alhelydu octowego we krwi który jest barzo toksyczny na organizm czlowieka. Przyjmuję się, że toksyczność jest 30 razy większa niż alkoholu etylowego stąd bierze się szereg nieporządanych skutków ubocznych.

Czy cena 550 zł to cena calkowita?

Tak, jest to cena całkowita w którą wliczony jest lek, zabieg oraz szwy rozpuszczalne. Rzadko podajemy antybiotyk który również jest podany w cenie ponieważ nie ma takiej konieczności przy poprawnej implantacji Esperal

Jakie są zalety Esperalu ?

Według nas Esperal jest bardzo skuteczny w walce z alkoholizmem. Z jednej strony działa jako straszak, ale z drugiej alkoholik rzeczywiście przestaje pić. Dzięki temu wyrabia sobie nowe nawyki takie jak pójście do kina, spotkanie z przyjaciółmi itp. Zaczyna zauważać, że alkohol nie jest potrzebny, a picie stało się po czasie tylko złym nawykiem. Udowodniono, że nowe przyzwyczajenia nabieramy w ciągu 4 tygodni. Alkoholik który nie piję kilka miesięcy jest na bardzo dobrej drodze do całkowitej trzeźwości.