Adres: ul. Marszałkowska 62 lok.3, 00-545 Warszawa
Telefon: +48 513 998 334
menu
+48 513 998 334
  • Wszywka alkoholowa Grodzisk Mazowiecki

    Bezpieczeństwo, zaświadczenie

    550 zł +48 513 998 334 Dowiedz się więcej
    Zmień swoje życie już dziś!
  • Oryginalny Esperal Marki

    Bezpieczeństwo, zaświadczenie

    550 zł +48 513 998 334 Dowiedz się więcej
    Zmień swoje życie już dziś!
  • Wszywka alkoholowa Esperal Grodzisk Mazowiecki - Marki - Milanówek

    Leczenie alkoholizmu za pomocą wszywki alkoholowej zalicza się do metod awersyjnych. Najpopularniejsze w Polsce jest aplikowanie zaszycia alkoholowego zawierającego substancję czynną – Esperal. Wszywka alkoholowa to nic innego, jak tabletka aplikowana podskórnie. Lek w połączeniu z alkoholem wywołuje wiele negatywnych dla organizmu reakcji. Terapia z wykorzystaniem wszywki alkoholowej bazuje na przekonaniu, że uzależniona osoba ze strachu przed nieprzyjemnymi objawami występującymi po spożyciu alkoholu, powstrzyma się przed sięgnięciem po niego.

    Działanie Esperalu

    Esperal Grodzisk Mazowiecki (disulfiram) jest organicznym związkiem chemicznym. Wykorzystuje się go podczas leczenia alkoholizmu. Aplikuje się go podskórnie (najczęściej w okolice pośladków). Substancja ta wpływa na metabolizm alkoholu etylowego. W normalnym procesie metabolicznym etylen ulega rozkładowi w wątrobie przez enzym do aldehydu octowego, który z kolei jest rozkładany do nieszkodliwego dla organizmu kwasu octowego. Wszywka alkoholowa skutecznie hamuje metabolizm alkoholu etylowego, a także blokuje działanie drugiego enzymu, uniemożliwiając tym samym przekształcenie aldehydu octowego w kwas octowy. W ten sposób nieustannie kumulujący się w organizmie aldehyd octowy jest przyczyną występowania wielu objawów zatrucia alkoholowego oraz przykrych dolegliwości – zaczerwienienia twarzy, bólu głowy, nudności oraz wymiotów.

    Przygotowanie do zabiegu

    Aplikacja Esperalu nie jest niczym wymagającym od pacjenta i nie potrzeba w tym celu żadnych specjalnych przygotowań. Należy jedynie unikać spożywania alkoholu przed zabiegiem. W innym razie wszywka alkoholowa będzie powodować szereg nieprzyjemnych dolegliwości zaraz po aplikacji. Przed wykonaniem zaszycia lekarz przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad lekarski. Ma on na celu zdiagnozowanie występowania ewentualnych przeciwwskazań do wprowadzenia Esperalu.

    Przeciwwskazania

    Sam zabieg wszywki alkoholowej nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Należy jednak mieć na uwadze, że nie jest on odpowiedni dla każdego. Istnieją pewne przeciwwskazania, które uniemożliwiają aplikację Esperalu takie, jak:

    • uczulenie na Esperal lub jakikolwiek inny składnik leku,
    • występujące schorzenia sercowo – krążeniowe, w tym również nadciśnienie i niewydolność serca,
    • zaburzenia psychiczne lub psychozy,
    • stan upojenia alkoholowego, zażywanie leków z alkoholem w ciągu 12 godzin przed zabiegiem.

    Zabieg jest absolutnie przeciwwskazany dla kobiet będących w ciąży (chyba, że lekarz zaleci inaczej). W takiej sytuacji należy jednak bezwzględnie zasięgnąć rady lekarza podczas wcześniejszej konsultacji.

    Zalecenia po zabiegu

    Po przebytej aplikacji wszywki alkoholowej warto stosować się do zaleceń, które znacznie usprawnią działanie Esperalu. Poza oczywistym zaleceniem, jakim jest niespożywanie alkoholu, należy również:

    • unikać produktów bogatych w ocet,
    • nie spożywać leków zawierających alkohol,
    • nie płukać jamy ustnej płynami posiadającymi w składzie alkohol,
    • nie spożywać słodyczy posiadających nawet znikome ilości alkoholu.

    Efekty

    Po upływie zaledwie 5 – 10 minut od spożycia alkoholu pacjent odczuwa niemiłe objawy mogące powstrzymać go przed sięgnięciem po napoje wyskokowe. W dalszej perspektywie może to spowodować całkowite zrezygnowanie z picia alkoholu. Esperal w kontakcie z alkoholem w organizmie przyczynia się do występowania bardzo nieprzyjemnych skutków, dzięki czemu osobie uzależnionej od alkoholu łatwiej będzie wygrać z nałogiem. Spożywanie alkoholu będzie kojarzyć się z występowaniem wielu nieprzyjemnych dolegliwości.

    Wszywki alkoholowe – terapia

    Substancja Esperalu to jedna z najskuteczniejszych metod wspomagających leczenie alkoholizmu. Podskórna aplikacja leku powoduje ciągłe uwalnianie się go do organizmu. Z tego powodu wszywka alkoholowa przyczynia się do całkowitej, przymusowej abstynencji alkoholowej. W przypadku, gdy pacjent jej nie przestrzega, występuje szereg nieprzyjemnych dolegliwości, podobnych do zatrucia alkoholowego.

    Należy jednak mieć na uwadze, że sam Esperal nie spowoduje zmniejszenia potrzeby spożywania alkoholu. Prawdopodobnie pacjent będzie odczuwał ją w takim samym stopniu, jak dotychczas. Jednak strach przed złym samopoczuciem utrzymującym się nawet do 10 godzin od spożycia alkoholu, skutecznie pomaga w ograniczeniu sięgnięcia po trunek.

    Opinie