Adres: ul. Marszałkowska 62 lok.3, 00-545 Warszawa
Telefon: +48 513 998 334
menu
+48 513 998 334
 • Wszywka alkoholowa Radom

  Bezpieczeństwo, zaświadczenie

  550 zł +48 513 998 334 Dowiedz się więcej
  Zmień swoje życie już dziś!
 • Oryginalny Esperal Radom

  Bezpieczeństwo, zaświadczenie

  550 zł +48 513 998 334 Dowiedz się więcej
  Zmień swoje życie już dziś!
 • Wszywka alkoholowa Esperal Radom - Piaseczno - Otwock - Wyszków

  Esperal Otwock – co to jest?

  Alkoholik zawsze będzie już alkoholikiem, tyle że może wybrać życie w trzeźwości. To, jak długo będzie trwało leczenie alkoholizmu u osoby uzależnionej, zależy m.in. od poziomu nałogu, w którym tkwi. To, co jest najważniejsze, to chęci wyzdrowienia, które musi posiadać osoba pijąca, która chce wyjść z nałogu. Niejednokrotnie wiąże się to z długotrwałą terapią, która może trwać nawet kilka lat. Esperal wspiera osobę uzależnioną w walce o lepsze jutro, zmuszając ją do odstawienia alkoholu, co powoduje, że zaczyna wracać ona do rzeczywistości. Dodatkowe wsparcie psychologiczne ma tu duże znaczenie, ponieważ po zaszyciu alkoholowym, można rozpocząć się walką z samym sobą. Jak więc działa esperal Otwock? Jakie skutki może wywołać połączenie wszywki alkoholowej z esperalem?

  Dlaczego nie wolno łączyć esperalu z alkoholem?

  Alkoholizm najlepiej leczyć na kilku płaszczyznach, opierając się na farmakologii oraz na psychologii. Wybierając jedno, warto połączyć je z drugim, ponieważ wówczas istnieje duża szansa, że leczenie okaże się bardziej skuteczne. Odpowiedni terapeuta pomoże zrozumieć, dlaczego dana osoba wpadła w uzależnienie i co ono oznacza dla pacjenta. Po dojściu do pewnych wniosków łatwiej jest podjąć walkę z samym sobą. Rolą esperalu jest natomiast, hamowanie osoby uzależnionej przed piciem alkoholu, ponieważ połączenie substancji czynnej z procentami może skończyć się takimi samymi objawami, jak podczas zatrucia alkoholowego, tyle że jeszcze mocniejszymi. Alkohol nie jest metabolizowany w organizmie i dochodzi do naprawdę przykrych skutków spożycia. Do kwasu octowego uwalnia się aldehyd octowy, który na ogół nie wyrządza większej krzywdy. W przypadku kiedy jednak w organizmie pojawia się esperal, dochodzi do silnego zatrucia organizmu. Skutki mogą objawiać się w następujący sposób:

  • zawroty głowy;
  • zaczerwienienie twarzy;
  • wymioty;
  • zaburzenia psychiczne;
  • uszkodzenie narządów wewnętrznych takich jak: wątroba, trzustka, mózg czy serce.

  Jak więc widać, zaszycie alkoholowe w połączeniu z procentami może przynieść wiele nieprzyjemnych konsekwencji dla osoby, która sięgnęła po alkohol. Trzeźwość jest tu więc jak najbardziej wskazana. Powinno dojść wówczas do okresu pełnej abstynencji, ponieważ alkoholik odczuwa strach i niechęć do spożycia. Warto pamiętać również o innych rzeczach, które zawierają alkohol w składzie. Ich też koniecznie należy unikać!

  Esperal Otwock pierwszym krokiem do wyzdrowienia

  Niektórym może się wydawać, że wszywka alkoholowa Otwock nie może zadziałać, ponieważ nie jest ona lekiem. Tak naprawdę na alkoholizm leku nie ma, ponieważ jest to zaburzenie głównie związane z psychiką. Dlatego też walka ze swoją wolą powinna być wspierana przez odpowiedniego psychologa, który z pewnością pomoże w odstawieniu alkoholu, a sama wszywka alkoholowa Wyszków będzie skutecznie odstraszać alkoholika od sięgnięcia po procenty. Warto skorzystać z tych dwóch płaszczyzn, bo może okazać się, że właśnie tego było nam trzeba.

  Wszywka alkoholowa Otwock – dla kogo?

  Nikt osoby uzależnionej nie przekona do walki o swoje życie, jeśli ona nie będzie chciała go zmienić. Esperal Wyszków jest rozwiązaniem dla osób, które chcą wyjść z uzależnienia i muszą być świadome konsekwencji, które wynikną z sięgnięcia po alkohol. Disulfiram, który jest substancją czynną w esperalu, nie ma magicznej mocy, jednak może mieć wpływ na pierwsze kroki stawiane przez pacjenta w drodze do uwolnienia się z uzależnienia. Esperal Wyszków działa około 12 miesięcy, jednak wszystko jest zależne od organizmu. Jeśli będzie taka potrzeba zabieg można powtórzyć i zaszyć esperal jeszcze raz. Naprawdę dużym plusem zaszycia alkoholowego jest fakt, że nie trzeba pamiętać o przyjmowaniu tabletek, ponieważ są one zaszyte pod skórą. Zawsze wybiera się miejsce, w którym mają się znaleźć i przeważnie implantuje się je pomiędzy łopatkami lub w pośladku w sposób gwiaździsty. Zabieg zaszycia alkoholowego jest szybki i bezbolesny, ponieważ pacjentowi podaje się znieczulenie miejscowe, nacina skórę na około 3 cm i umieszcza tabletki pod skórą. Po wszystkim uzależniony może wrócić do codziennych zajęć. Po około 10 dniach powinien on udać się do swojej kliniki, aby sprawdzono, czy szwy są w porządku. Jest to więc zabieg całkowicie nieinwazyjny i przeważnie nie trwa dłużej niż pół godziny. Całą procedurę poprzedza wywiad lekarski, podczas którego lekarz stwierdzi jaka ilość tabletek esperalu powinna znaleźć się pod skórą pacjenta. Esperal Wyszków nie przeszkadza w prowadzeniu samochodu czy wykonywaniu pracy fizycznej, więc jest to naprawdę wygodne rozwiązanie, aby rozpocząć terapię w bezpieczny sposób.

  Jak wygląda zabieg wszycia Esperalu?

  Najpierw pacjent musi zarejestrować się telefonicznie, aby umówić się na wizytę w naszym specjalistycznym gabinecie. Przed zabiegiem pacjent musi zostać poddany badaniu trzeźwości. W organizmie osoby uzależnionej mogą znajdować się resztki alkoholu, które w błyskawiczny sposób mogą wywołać skutki uboczne po podskórnej implantacji leku pod skórę.

  Po badaniu trzeźwości przeprowadzana jest standardowa konsultacja lekarska, a pacjent podpisuje świadomą zgodę na zabieg. Zmuszanie uzależnionego do leczenia awersyjnego najczęściej nie przynosi oczekiwanego skutku. Po podpisaniu zgody na zabieg pacjent jest zapraszany do gabinetu na zabieg implantacji Esperal Piaseczno. Przed zabiegiem u pacjenta stosowane jest znieczulenie miejscowe. W związku z tym nawet najbardziej czuli pacjenci nie odczuwają żadnego dyskomfortu podczas wykonywania zabiegu. Następnie w wybranym miejscu (pod ramieniem lub w pośladku) nacina się skórę na około 2-3 cm. Następnie do nacięcia aplikowany jest lek.

  Każdy pacjent otrzymuje zaświadczenie po wykonanym zabiegu. Po około 10 dniach można się zgłosić ponownie do gabinetu w celu odbycia wizyty kontrolnej. Używane przez nas szwy rozpuszczalne nie wymagają ich zdejmowania, co jest dodatkowym atutem zdecydowania się na zabieg w naszym gabinecie.

  Przeciwwskazania do wykonania zabiegu implantacji wszywki alkoholowej Esperal

  Zabieg implantacji wszywka alkoholowa Piaseczno jest mało inwazyjny i nie wymaga dłuższego okresu rekonwalescencji. Ma jednak kilka przeciwwskazań do jego wykonania, wśród których można wymienić:

  • stan upojenia alkoholowego pacjenta w dniu wykonywania zabiegu (wymagana jest min. 24 godzinna trzeźwość),
  • nadwrażliwość na jakikolwiek aktywny składnik leku,
  • schorzenia krążeniowo-sercowe,
  • świeżo przebyty zawał serca (ok. pół roku przed wykonaniem zaszycia),
  • zaburzenia psychiczne (w tym próby samobójcze w przeszłości).

  Wszystkie inne ewentualne przeciwwskazania są zawsze wykluczane w szczegółowej rozmowie lekarza z pacjentem, który jest przeprowadzany przed zabiegiem zaszycia alkoholowego.

  Jak wygląda zabieg implantacji Esperalu?

  Zabieg wszycia wszywki alkoholowej poprzedza wywiad medyczny z lekarzem prowadzącym, dzięki czemu jest on w stanie ocenić stan zdrowia pacjenta oraz jego stopień uzależnienia od alkoholu. Takie działanie pozwala na wydanie zgody na zabieg oraz na ustalenie dokładnej ilości tabletek z lekiem, która zostanie wszyta pacjentowi.

  Na początku zabiegu pacjentowi podawane jest znieczulenie miejscowe, dzięki czemu nie odczuwa on bólu oraz dyskomfortu w trakcie implatacji tabletek. Kolejnym krokiem jest nacięcie skóry w miejscu umieszczenia wszywki. W powstałym nacięciu umieszczane są tabletki tuż przy mięśniu, a więc stosunkowo głęboko. Umieszcza się je w taki sposób, by pacjent nie odczuwał dyskomfortu oraz nie mógł samodzielnie ich wyciągnąć. Zabieg kończy założenie przez chirurga szwów rozpuszczalnych lub nierozpuszczalnych i założenie opatrunku. Jeżeli pacjent zdecyduje się na szwy nierozpuszczalne konieczna będzie wizyta kontrolna, w trakcie której zostaną usunięte szwy. Po zabiegu lekarz przekazuje pacjentowi wszelkie informacje na temat dbania o ranę oraz o ewentualnych konsekwencjach spożycia alkoholu w ciągu najbliższych miesięcy.

  Próby przepicia wszywki alkoholowej Esperal

  Jednym z powszechnie krążących wśród społeczeństwa mitów jest mit, który mówi o tym, że można przepić wszywkę alkoholową. Jest to oczywiście nieprawdą, a każda próba przepicia jej może skończyć się tragicznie dla osoby uzależnionej, która zdecydowała się na wszywkę. W przypadku spożycia bardzo dużej ilości alkoholu w trakcie terapii awersyjnej, pojawiają się bardzo poważne skutki uboczne, które mogą doprowadzić do trwałego uszkodzenia wątroby oraz nerek. Pacjent może stracić przytomność, może dostać zawału serca, stracić wzrok lub uszkodzić sobie układ nerwowy. W najgorszym przypadku próba przepicia wszywki alkoholowej może zakończyć się zgonem osoby uzależnionej.

  Czy po implantacji Esperalu zostaje blizna?

  Wszycie wszywki alkoholowej Esperal wiąże się z nacięciem skóry, na które po zabiegu należy założyć szwy. Jeżeli jednak pacjent będzie należycie dbał o ranę, nie pozostanie mu po zabiegu żadna blizna lub będzie ona bardzo mała i niewidoczna. Dodatkowo miejsce umieszczenia wszywki – pośladek lub łopatka - sprawia, że blizna nie jest eksponowana, a więc jest praktycznie niewidzialna.

  Esperal Piaseczno – skuteczność terapii awersyjnej

  Wszycie wszywki alkoholowej już o kilkudziesięciu lat wspiera leczenie alkoholizmu. Jest to metoda, która podszyta prawidłowymi pobudkami, będzie wspierać w powrocie do zdrowia i spowoduje, że alkoholik po zakończonym leczeniu pozostanie w trzeźwości. Wszywka jest dodatkową motywacją do pozostania w abstynencji.

  Działanie wszywki alkoholowej zaliczane jest do metod awersyjnych, a więc do takich, które swoim działaniem zniechęcają chorego do spożywania alkoholu. Należy pamiętać jednak, że wszywka alkoholowa Piaseczno sama w sobie nie jest lekiem na alkoholizm, a wsparciem w leczeniu. Bez kompleksowego leczenia, które obejmuje również psychoterapię, uzależniony nie będzie w stanie wyjść z uzależnienia na dobre.

  Wszywka alkoholowa działa przez około 12 miesięcy, a więc jest to odpowiednio długi czas do rozpoczęcia dalszego leczenia, a także do wypracowania w sobie nawyków, które przywracać będą uzależnionego do zdrowego życia.

  Skutki uboczne Esperalu

  Wszywka alkoholowa Piaseczno nie wywołuje żadnych dodatkowych skutków ubocznych, jeżeli uzależniony przestrzega stuprocentowej abstynencji i nie korzysta z produktów na bazie alkoholu. Zabieg jest mało skomplikowany i bezpieczny, dlatego pacjent jeszcze tego samego dnia może wrócić do swojego domu i nie ma konieczności pozostawiania go na obserwację.

  Jeżeli pacjent prawidłowo dba o bliznę i przestrzega zasad higieny osobistej, nie ma żadnych powodów do obaw, że wda się zakażenie lub że powstanie brzydka i widoczna blizna w miejscu wszycia tabletek z Disulfiramem. Gdyby jednak pojawiły się jakiekolwiek niepokojące pacjenta objawy, powinien on niezwłocznie zgłosić się do lekarza prowadzącego na kontrolę.

  Opinie