Adres: ul. Marszałkowska 62, 00-545 Warszawa
Telefon: +48 732 081 864
menu
+48 732 081 864
 • Wszywka alkoholowa Radom

  Bezpieczeństwo, zaświadczenie

  550 zł +48 732 081 864 Dowiedz się więcej
  Zmień swoje życie już dziś!
 • Oryginalny Esperal Radom

  Bezpieczeństwo, zaświadczenie

  550 zł +48 732 081 864 Dowiedz się więcej
  Zmień swoje życie już dziś!
 • Wszywka alkoholowa Esperal Radom - Piaseczno - Otwock - Wyszków

  Esperal – co to jest?

  Alkoholik zawsze będzie już alkoholikiem, tyle że może wybrać życie w trzeźwości. To, jak długo będzie trwało leczenie alkoholizmu u osoby uzależnionej, zależy m.in. od poziomu nałogu, w którym tkwi. To, co jest najważniejsze, to chęci wyzdrowienia, które musi posiadać osoba pijąca, która chce wyjść z nałogu. Niejednokrotnie wiąże się to z długotrwałą terapią, która może trwać nawet kilka lat. Esperal wspiera osobę uzależnioną w walce o lepsze jutro, zmuszając ją do odstawienia alkoholu, co powoduje, że zaczyna wracać ona do rzeczywistości. Dodatkowe wsparcie psychologiczne ma tu duże znaczenie, ponieważ po zaszyciu alkoholowym, można rozpocząć się walką z samym sobą. Jak więc działa esperal? Jakie skutki może wywołać połączenie wszywki alkoholowej z esperalem?

  Dlaczego nie wolno łączyć esperalu z alkoholem?

  Alkoholizm najlepiej leczyć na kilku płaszczyznach, opierając się na farmakologii oraz na psychologii. Wybierając jedno, warto połączyć je z drugim, ponieważ wówczas istnieje duża szansa, że leczenie okaże się bardziej skuteczne. Odpowiedni terapeuta pomoże zrozumieć, dlaczego dana osoba wpadła w uzależnienie i co ono oznacza dla pacjenta. Po dojściu do pewnych wniosków łatwiej jest podjąć walkę z samym sobą. Rolą esperalu jest natomiast, hamowanie osoby uzależnionej przed piciem alkoholu, ponieważ połączenie substancji czynnej z procentami może skończyć się takimi samymi objawami, jak podczas zatrucia alkoholowego, tyle że jeszcze mocniejszymi. Alkohol nie jest metabolizowany w organizmie i dochodzi do naprawdę przykrych skutków spożycia. Do kwasu octowego uwalnia się aldehyd octowy, który na ogół nie wyrządza większej krzywdy. W przypadku kiedy jednak w organizmie pojawia się esperal, dochodzi do silnego zatrucia organizmu. Skutki mogą objawiać się w następujący sposób:

  • zawroty głowy;
  • zaczerwienienie twarzy;
  • wymioty;
  • zaburzenia psychiczne;
  • uszkodzenie narządów wewnętrznych takich jak: wątroba, trzustka, mózg czy serce.

  Jak więc widać, zaszycie alkoholowe w połączeniu z procentami może przynieść wiele nieprzyjemnych konsekwencji dla osoby, która sięgnęła po alkohol. Trzeźwość jest tu więc jak najbardziej wskazana. Powinno dojść wówczas do okresu pełnej abstynencji, ponieważ alkoholik odczuwa strach i niechęć do spożycia. Warto pamiętać również o innych rzeczach, które zawierają alkohol w składzie. Ich też koniecznie należy unikać!

  Esperal pierwszym krokiem do wyzdrowienia

  Niektórym może się wydawać, że wszywka alkoholowa nie może zadziałać, ponieważ nie jest ona lekiem. Tak naprawdę na alkoholizm leku nie ma, ponieważ jest to zaburzenie głównie związane z psychiką. Dlatego też walka ze swoją wolą powinna być wspierana przez odpowiedniego psychologa, który z pewnością pomoże w odstawieniu alkoholu, a sama wszywka alkoholowa będzie skutecznie odstraszać alkoholika od sięgnięcia po procenty. Warto skorzystać z tych dwóch płaszczyzn, bo może okazać się, że właśnie tego było nam trzeba.

  Wszywka alkoholowa – dla kogo?

  Nikt osoby uzależnionej nie przekona do walki o swoje życie, jeśli ona nie będzie chciała go zmienić. Esperal jest rozwiązaniem dla osób, które chcą wyjść z uzależnienia i muszą być świadome konsekwencji, które wynikną z sięgnięcia po alkohol. Disulfiram, który jest substancją czynną w esperalu, nie ma magicznej mocy, jednak może mieć wpływ na pierwsze kroki stawiane przez pacjenta w drodze do uwolnienia się z uzależnienia. Esperal działa około 12 miesięcy, jednak wszystko jest zależne od organizmu. Jeśli będzie taka potrzeba zabieg można powtórzyć i zaszyć esperal jeszcze raz. Naprawdę dużym plusem zaszycia alkoholowego jest fakt, że nie trzeba pamiętać o przyjmowaniu tabletek, ponieważ są one zaszyte pod skórą. Zawsze wybiera się miejsce, w którym mają się znaleźć i przeważnie implantuje się je pomiędzy łopatkami lub w pośladku w sposób gwiaździsty. Zabieg zaszycia alkoholowego jest szybki i bezbolesny, ponieważ pacjentowi podaje się znieczulenie miejscowe, nacina skórę na około 3 cm i umieszcza tabletki pod skórą. Po wszystkim uzależniony może wrócić do codziennych zajęć. Po około 10 dniach powinien on udać się do swojej kliniki, aby sprawdzono, czy szwy są w porządku. Jest to więc zabieg całkowicie nieinwazyjny i przeważnie nie trwa dłużej niż pół godziny. Całą procedurę poprzedza wywiad lekarski, podczas którego lekarz stwierdzi jaka ilość tabletek esperalu powinna znaleźć się pod skórą pacjenta. Esperal nie przeszkadza w prowadzeniu samochodu czy wykonywaniu pracy fizycznej, więc jest to naprawdę wygodne rozwiązanie, aby rozpocząć terapię w bezpieczny sposób.

  Opinie