Implementacja, czyli wszywanie pod skórę różnych substancji to popularna metoda pomagająca w zatrzymaniu choroby alkoholowej. Esperal, czyli zaszycie alkoholowe to farmakologiczny rodzaj leczenia uzależnienia od alkoholu. Jest to jeden z elementów terapii i nie powoduje całkowitego wyleczenia z nałogu. Jednak w połączeniu z pomocą lekarską może okazać się bardzo skuteczny.
Esperal przez wszystkich kojarzony jest z wszywką alkoholową. Tak naprawdę to lek, który funkcjonuje na rynku farmaceutycznym w Polsce od dawna. Głównym celem wszywki alkoholowej jest wywołanie zjawiska awersji do przyjmowania napojów wysokoprocentowych. Podobne metody stosowane są na przykład podczas rzucania palenia. Pacjent, który poddał się zaszyciu Esperalu, zaledwie kilka minut po wypiciu alkoholu doświadcza wielu nieprzyjemnych objawów będących reakcją na substancję aktywną leku z alkoholem. W efekcie, u człowieka występuje zwielokrotniona nietolerancja na alkohol.
Działanie Esperalu polega na zaburzeniu metabolizmu alkoholu w organizmie. Substancja ta hamuje działanie enzymu – dehydrogenazy aldehydowej i utrudnia tym samym utlenianie aldehydu octowego do mniej szkodliwego kwasu octowego. W rezultacie, w organizmie dochodzi do kumulacji aldehydu octowego, który powoduje objawy zatrucia. Do skutków wywołanych połączeniem alkoholu z Esperalem zalicza się m.in.:
Objawy mogą utrzymywać się nawet do 10 godzin po spożyciu alkoholu, a rozpoczynają się zaledwie kilka minut po sięgnięciu po kieliszek.
Zabieg aplikacji wszywki alkoholowej określany jest jako całkowicie bezpieczny i mało inwazyjny. Polega na wykonaniu niewielkiego nacięcia w skórze i domięśniowej aplikacji tabletki z lekiem. Lekarz następnie zaszywa ranę, a pamiątką po nim jest tylko mała blizna w miejscu nacięcia (najczęściej na pośladku). Implantacja tabletki w okolice pośladka powoduje, że jest ona całkowicie niewidoczna.
Aplikacja wszywki alkoholowej przebiega w znieczuleniu miejscowym i trwa do 30 minut. Zabieg przeprowadza chirurg, po wcześniejszej konsultacji medycznej z pacjentem. Warto jednak pamiętać, że samo zaszycie Esperalu nie stanowi kompletnego procesu leczenia. Aby osiągnąć sukces w walce z nałogiem, uzależniony powinien skorzystać z kompleksowej pomocy, która opiera się na wykonaniu zabiegu zaszycia alkoholowego, detoksykacji organizmu oraz psychoterapii.
Wszywka alkoholowa, tak jak każdy zabieg posiada pewne przeciwwskazania, które wykluczają możliwość wykonania go. Należą do nich m.in.:
Przed wykonaniem zabiegu z zaszyciem Esperalu, należy zasięgnąć konsultacji lekarskiej. Pozwoli ona na przeprowadzenie dokładnego wywiadu lekarskiego i zweryfikowania, czy pacjent może mieć wykonaną aplikację leku.
Jak zawsze z czystym sumieniem mogę polecić gabinetchirugiczny.com, ponieważ mam pewność, że zabieg został przeprowadzony przez doświadczonego chirurga, a lek jest oryginalny.
To moja 3 wszywka, zawsze na Marszałkowskiej. Cały gabinet ma duże doświadczenie w tego typu zabiegach, wszyscy są mili i serdeczni. Znają problem choroby alkoholowej i podchodzą do niego z pełnym szacunkiem.
Serdecznie polecam ten gabinet, rana szybko się zagoiła, lekarz jest bardzo serdeczny oraz doświadczony. Od 4 miesięcy jestem trzeźwa, dziękuję !
Każdego zachęcam do wszycia Esperalu u tych chirurgów. Cała poradnia ma doświadczenie, nie patrzą na pieniądze, a pacjent może poczuć się naprawde swobodnie. Dodatkowo do zabiegu wystawiają zaświadczenie do pracy o przeprowadzonym zaszyciu. Dziękuję doktorze i widzimy się za rok!
Powiem krótko: profesjonaliści! Wszywka alkoholowa szybko się zagoiła bez żadnych powikłań. Robiłem już wszywki w innych gabinetach i nigdy nie byłem tak bardzo zadowolony. Dodatkowym atutem to zaświadczenie wydawane przez chirurga. Serdecznie polecam.