Adres: ul. Marszałkowska 62, 00-545 Warszawa
Telefon: +48 732 081 864
menu
+48 732 081 864
 • Wszywka alkoholowa Żyrardów

  Bezpieczeństwo, zaświadczenie

  550 zł +48 732 081 864 Dowiedz się więcej
  Zmień swoje życie już dziś!
 • Oryginalny Esperal Wołomin

  Bezpieczeństwo, zaświadczenie

  550 zł +48 732 081 864 Dowiedz się więcej
  Zmień swoje życie już dziś!
 • Wszywka alkoholowa Esperal Żyrardów - Wołomin - Ząbki - Mława

  Esperal – czemu jest pomocny w leczeniu alkoholizmu?

  Esperal pozwala nam na skuteczne leczenie alkoholizmu, pod warunkiem że dodatkowo będziemy uczęszczali na terapię. Często jest on demonizowany, choć wielu psychologów twierdzi, że to jeden z lepszych sposobów na leczenie alkoholizmu. Esperal sprawia, że niechętnie sięgamy po alkohol.

  Na czym polega działanie Esperalu?

  Esperal jest lekiem, który uniemożliwia rozkładanie się alkoholu w organizmie. W niezaburzonym procesie metabolizowaniem alkoholu zajmuje się wątroba. To ona usuwa toksyny z organizmu, w tym również alkohol. Dzięki jej pracy alkohol zmienia się w niegroźny dla nas kwas i jest wydalany wraz z moczem. Ten proces nie pozostaje jednak bez śladu w organizmie, ponieważ wraz z przemienionym alkoholem również pozbywamy się witamin i minerałów. Niestety prowadzi to do tzw. zatrucia alkoholowego, które pojawia się kiedy mamy zbyt wiele toksyn oraz zbyt mało ważnych dla nas składników mineralnych. Tym samym odczuwamy skutki zatrucia alkoholowego. Są nimi: ból głowy, drżenie mięśni, czy nudności.

  Esperal pozwala na zatrzymanie metabolizowania się alkoholu, co w efekcie daje znacznie spotęgowane odczucia związane z tzw. kacem. Już po niewielkiej ilości alkoholu można odczuć wszystkie te objawy, w tym również:

  • nudności oraz wymioty
  • dezorientację
  • problemy z mówieniem
  • problemy z koncentracją
  • panikę
  • kołatanie serca

  Wszystkie te nieprzyjemne objawy są znacznie bardziej odczuwalne w momencie, kiedy połączymy wysokoprocentowy trunek z wszywką alkoholową. Odczuwamy je już po 10 minutach od wypicia alkoholu lub spożycia go w dowolnej postaci. Może być to lek, a także czekolada z alkoholowym nadzieniem, czy nawet duża ilość perfum na bazie alkoholu.

  Jak widać samo spożycie alkoholu nie jest jednoznaczne z tym, że odczujemy na sobie skutki zatrucia alkoholowego.

  Esperal jest więc dość skutecznym sposobem na leczenie alkoholizmu. Wielu specjalistów zaleca go jako część tzw. terapii awersyjnej. Dzięki terapii awersyjnej mamy pewność, że osoba uzależniona będzie mniej chętnie sięgała po napoje wyskokowe.

  Jak wszywany jest Esperal?

  Esperal wszywany jest podczas jednego zabiegu, który wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Aby zabieg przebiegł pomyślnie i nie stanowił dla osoby uzależnionej zagrożenia życia czy zdrowia, przed jego wykonaniem lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad, na podstawie którego stwierdza, czy istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu. W przypadku przeciwwskazań pacjent nie ma wszywanego Esperalu.
  Przeciwwskazaniami są:

  • przyjmowanie leków z alkoholem
  • problemy z ciśnieniem oraz układem krwionośnym
  • cukrzyca
  • leczenie się na depresję lub schizofrenię
  • stan nietrzeźwości w dniu zabiegu

  Po dokładnym wywiadzie lekarz decyduje, czy zabieg może zostać przeprowadzony. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, które podawane jest w formie zastrzyku. Później lekarz chirurg nacina skórę i w powstałej „kieszonce” umieszcza lek, zaszywając następnie ranę. Po zabiegu pacjent otrzymuje listę leków, które zawierają w sobie alkohol oraz wytyczne co do dbałości o ranę i jej okolicę. Pacjent może wrócić szybko do swoich obowiązków. Lek działa od razu po wszyciu. Gdy tylko w organizmie pojawi się choć niewielka dawka alkoholu, po 10 minutach na pewno odczujemy skutki uboczne jego działania. Jeśli przestrzegamy zaleceń lek Esperal nie da nam żadnych negatywnych skutków. Należy jednak unikać spożywania alkoholu w jakiejkolwiek formie.

  Opinie