Adres: ul. Marszałkowska 62 lok.3, 00-545 Warszawa
Telefon: +48 513 998 334
menu
+48 513 998 334
  • Wszywka alkoholowa Sochaczew

    Bezpieczeństwo, zaświadczenie

    550 zł +48 513 998 334 Dowiedz się więcej
    Zmień swoje życie już dziś!
  • Oryginalny Esperal Sochaczew

    Bezpieczeństwo, zaświadczenie

    550 zł +48 513 998 334 Dowiedz się więcej
    Zmień swoje życie już dziś!
  • Wszywka alkoholowa Esperal Mińsk Mazowiecki - Sochaczew - Piastów

    Wszywka alkoholowa jest lekiem służącym do implantacji podskórnej. Wykorzystuje się ją jako środek pomagający w leczeniu alkoholizmu. Zaszycie alkoholowe może być stosowane tylko pod nadzorem lekarzy, a sam lek wydawany jest wyłącznie na receptę. Działanie wszywki polega na wydzielaniu substancji, która zakłóca metabolizm alkoholu. Proces ten jest długofalowy, co skutkuje pojawieniem się uciążliwych dolegliwości po spożyciu alkoholu.

    Czym jest zaszycie alkoholowe?

    Wszywka alkoholowa (zaszycie alkoholowe) jest rodzajem farmakoterapii, którą stosuje się jako pomoc przy leczeniu uzależnień od alkoholu. Pod pojęciem wszywki alkoholowej określane są tabletki z lekiem Esperal Mińsk Mazowiecki, które aplikuje się podskórnie (głównie w okolicach pośladków). Działanie leku utrzymuje się przez kilka miesięcy. Przez ten okres czasu uwalnianiu ulega substancja czynna, która hamuje metabolizm alkoholu. W rezultacie, po spożyciu alkoholu w organizmie zaczyna odkładać się aldehyd octowy. Nie ulega on jednak przekształceniu w kwas octowy. W efekcie, po zastosowaniu wszywki alkoholowej występują podobne objawy, jak przy zatruciu alkoholowym:

    • nudności,
    • wymioty,
    • zawroty głowy,
    • uczucie gorąca i zaczerwienienie twarzy,
    • niedociśnienie,
    • tachykardia.

    Przygotowanie do zabiegu

    Wszycie Esperalu nie wymaga od pacjenta specjalistycznych przygotowań. Wystarczy jedynie mieć na uwadze to, aby nie spożywać alkoholu przed zabiegiem. W przeciwnym wypadku wszywka alkoholowa może spowodować bardzo nieprzyjemne dolegliwości bezpośrednio po jej zaaplikowaniu. Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad, podczas którego zidentyfikowane zostają potencjalne przeciwwskazania do zastosowania wszywki alkoholowej.

    Przeciwwskazania

    Choć sam zabieg zaszycia alkoholowego z użyciem Esperalu nie powoduje żadnych skutków ubocznych, należy mieć na uwadze, że zabieg ten nie jest dla każdego. Istnieją pewne przeciwwskazania przed zastosowaniem wszywki alkoholowej z disulfiramem:

    • uczulenie na Esperal lub jakikolwiek inny składnik leku,
    • występujące schorzenia sercowo – krążeniowe, w tym również nadciśnienie,
    • zaburzenia psychiczne,
    • trwający stan upojenia alkoholowego, zażywanie leków z alkoholem w ciągu 12 godzin przed zabiegiem.

    Zabieg nie jest wskazany dla kobiet w ciąży – chyba, że lekarz prowadzący uzna inaczej. W takim wypadku należy jednak zawsze udać się na konsultację lekarską.

    Po przeprowadzonym zabiegu warto również stosować się do pewnych zaleceń, które wpłyną na działanie leku. Poza niespożywaniem alkoholu należy również unikać:

    • produktów zawierających ocet,
    • leków posiadających w składzie alkohol,
    • płynów stomatologicznych na bazie alkoholu,
    • słodyczy zawierających niewielkie ilości alkoholu.

    Wszywki alkoholowe – skuteczność

    Substancja zawarta w Esperalu jest uznana za jedną z najlepszych metod leczenia alkoholizmu. Dzięki podskórnemu wszyciu leku substancja aktywna ulega ciągłemu uwalnianiu do organizmu. Dzięki temu wszywka alkoholowa Mińsk Mazowiecki powoduje całkowitą, przymusową abstynencję alkoholową. W przypadku jej nieprzestrzegania występują bardzo nieprzyjemne dolegliwości spowodowane reakcją leku z alkoholem.

    Należy jednak pamiętać, że sam lek nie oddziałuje na potrzebę spożywania alkoholu. Najprawdopodobniej pacjent będzie odczuwał ją w takim samym stopniu, jak wcześniej. Jednak strach przed złym samopoczuciem, które może trwać do 10 godzin po spożyciu alkoholu, skutecznie pomaga ograniczyć spożycie alkoholu wielu osobom.

    Stosowanie wszywki alkoholowej nie jest więc sposobem na całkowite wyleczenie alkoholizmu. Może jednak stanowić część terapii uzależnienia.

    Wiele osób po upłynięciu działania leku, niestety powraca do danych nałogów. Właśnie z tego względu tak niezbędna jest odpowiednia terapia, która pozwoli na znacznie szybsze uporanie się z problemem alkoholowym. Esperal utrzymuje się w organizmie do 12 miesięcy. Przed zaszyciem alkoholowym warto więc skorzystać z odtrucia alkoholowego. Połączenie wszywki alkoholowej z terapią daje w większości przypadków zadowalające efekty w postaci odstawienia alkoholu.

    Opinie